-0.4 C
Ignalina
2024 / 04 / 24

10 būdų sutaupyti skalbiant: kaip sumažinti elektros ir vandens sąskaitas?

Ar jau skaitėte?

Skalbimo mašina – tikras išsigelbėjimas namuose. Visgi už šį patogumą reikia susimokėti ne tik perkant prietaisą, bet ir kas mėnesį mokant sąskaitas už elektros energiją bei vandenį. Kadangi dauguma mūsų kiekvieną savaitę skalbia bent kelis kartus, verta žinoti kelis nesudėtingus ir paprastus būdus sutaupyti. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad raktas į taupymą yra ir ilgas skalbimo ciklas?

- Reklama -

„Augančios elektros energijos kainos ir infliacija visiems kelia daug susirūpinimo. Matome savo pirkėjų nerimą ir ieškome būdų, kaip padėti jiems sutaupyti. Nuolat dedame pastangas, kad užtikrintume kuo mažesnę kainą ne tik kasdieniams maisto produktams, bet ir kitoms būtinoms prekėms. Kompleksiškai žvelgdami į infliacijos keliamus iššūkius, su Lietuvos žmonėmis dalijamės ir naudingais patarimais, kurie padeda sumažinti komunalinius mokesčius“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ Rinkodaros departamento direktorė Renata Kežionienė.

Jos teigimu, net iš pažiūros nedideli įpročių pokyčiai gali sumažinti sunaudojamų kilovatvalandžių skaičių. Šįkart lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ dalijasi patarimais, kaip naudojant skalbimo mašiną taupyti elektros energiją ir vandenį:

1. Įsitikinkite, kad skalbimo mašina stovi lygiai

Taupymas gali prasidėti dar prieš dedant skalbinius į mašiną. Ji visuomet turi stovėti tiesiai, ant lygaus ir kieto paviršiaus. Jeigu ji stovi pakrypusi ar juda – išlyginkite skalbyklės kojeles, kad pataisytumėte jos padėtį.

Gali kilti klausimas – kaip tai susiję su taupymu? Kreivai stovinti skalbyklė dažniau ges, jos skalbimo efektyvumas bus mažesnis, o skalbimo ciklas – ilgesnis, tad ir energijos suvartos daugiau.

2. Itin nešvarius rūbus prieš tai pamirkykite

Jei ant jūsų drabužių yra įsisenėjusių dėmių, vieno skalbimo ciklo jų pašalinimui gali neužtekti. Pamirkykite drabužį vandenyje su skalbimo priemone arba actu, skirkite akimirką jo praplovimui ir rankomis. Galbūt tai mažiau patogu nei naudoti specialią mirkymo programą skalbyklėje, tačiau nemokama elektros energijos atžvilgiu.

- Reklama -

3. Nustatykite žemesnę skalbimo temperatūrą

Daugiausia elektros energijos skalbimo mašina sunaudoja šildydama vandenį. Jei sumažinsite skalbimo temperatūrą, šildytuvas dirbs ne taip intensyviai, tad sąnaudos sumažės. Pavyzdžiui, skalbimas 20 °C temperatūroje yra iki keturių kartų pigesnis nei skalbimas 40 °C arba 60 °C.

Kita vertus, tokios temperatūros gali nepakakti stipriai suteptiems drabužiams, tad atsižvelkite ir į tai – kad nereikėtų tų pačių drabužių perskalbti dar kartą.

4. Naudokite „Eco“ programą

Tai tikriausiai paprasčiausias ir veiksmingiausias būdas sumažinti skalbimo išlaidas. Viskas, ką jums reikia padaryti – tai pasirinkti „Eco“ programą. Ji veiksmingai pašalina nešvarumus, tačiau sunaudoja iki 30-40 proc. mažiau elektros energijos ir vandens.

Dažnai žmonės „Eco“ programos nesirenka, nes ji yra gana ilga, bent 2 valandų. Vis dar paplitęs mitas, kad trumpesniam skalbimui reikia ir mažiau energijos. Tačiau iš tikrųjų šiuolaikiniai prietaisai taupo energiją, nes naudoja mažiau vandens ir žemesnę temperatūrą, tačiau jiems reikia daugiau laiko, kad būtų pasiektas tas pats rezultatas. Tad nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti paradoksalu, tačiau vienas „Eco“ ciklas yra ekonomiškiau nei du greitieji skalbimai.

5. Nejunkite pustuštės skalbyklės – bet ir neperkraukite jos

Yra savaime suprantama, kad kaip ir indaplovę, taip ir skalbimo mašiną naudoti apytuštę yra neekonomiška. Tačiau aklai laikydamiesi šio principo žmonės gali perlenkti lazdą ir sulaukti priešingo rezultato.

Labai svarbu yra ir neperkrauti būgno. Blogiausiu atveju taip gali sulaukti skalbyklės gedimo, o geriausiu – sumažės skalbimo efektyvumas ir pailgės ciklo trukmė. Kitaip tariant, švaistysite elektros energiją ir vandenį.

6. Sumažinkite apsisukimų skaičių

Kuo greičiau sukasi būgnas, tuo daugiau energijos reikia skalbyklės varikliui. Galbūt tai nėra dideli energijos kiekiai, tačiau pagalvokite, ar būtinai jums reikia nustatyti maksimalias vertes? Sumažinę sukimosi greitį šiek tiek sutaupysite, be to, drabužiai bus mažiau suglamžyti.

Trūkumas yra tai, kad išėmus drabužius iš būgno jie bus drėgnesni. Taigi, jei vėliau juos džiovinsite džiovyklėje, kuriai taip pat reikia elektros energijos, nesutaupysite. Tačiau jei juos išskleisite ant klasikinės džiovyklės arba virvių, skalbdami nepersistenkite su apsisukimų skaičiumi.

7. Nepamirškite prižiūrėti skalbyklės

Išvalykite jos filtrus, pašalinkite iš būgno pūkelius ir skalbimo priemonių likučius, o geriausia – perskaitykite nurodymus skalbyklės vartojimo instrukcijoje. Tinkamai prižiūrėdami mašiną pasirūpinsite tinkamu jos veikimu. To nedarant, nukentės efektyvumas, todėl skalbimo ciklas bus ilgesnis. Kartais prireiks papildomo skalavimo arba apskritai viso ciklo, nes paaiškės, kad ant drabužių yra miltelių ar nešvarumų pėdsakų.

8. Patikrinkite vandens kietumą

Kietas vanduo yra tylusis jį naudojančių elektros prietaisų žudikas. O skalbyklei vandens juk reikia daug, tiesa? Per kietas vanduo, visų pirma, pagreitina nuosėdų ir kalkių kaupimąsi prietaisuose. Taip mažėja jų efektyvumas ir didėja elektros energijos poreikis. Kartu jis didina ir gedimų riziką.

9. Teisingai dozuokite skalbimo priemones

Norint švarutėlių skalbinių, kyla pagunda naudoti kuo daugiau skalbimo priemonės. Nepersistenkite! Taip teks ne tik dažniau jos pirkti, bet ir skalbimo ciklo metu ją bus sunkiau išskalauti. Jeigu nejausite saiko, putų perteklius gali užkimšti kai kuriuos filtrus arba lemti papildomas skalavimo fazes.

10. O gal… tiesiog rečiau skalbkite?

Kiekvienas turi savas „taisykles“, kuriomis vadovaujasi spręsdamas, kada skalbti drabužį. Marškinėlius gal po kiekvieno dėvėjimo, kelnes – po trijų kartų, megztinį – po dviejų ir t. t. Kada rūbą skalbiame, dažnai lemia net ne nešvarumo laipsnis. Verta atidžiau paklausti savęs, ar daiktą reikia skalbti, nes jis tikrai nešvarus, ar dedate jį į skalbyklę iš įpročio.

Tomas Bašarovas
Komunikacijos projektų vadovas
Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas

TOP naujienos

Gydytojas dietologas: jei norite numesti svorio, pamilkite savo žarnyną

Vasara Lietuvoje trumpa, norime ja mėgautis be papildomų kilogramų, o tai skatina ieškoti būdų, kaip kuo greičiau numesti svorio. Pirmieji žingsniai geros sveikatos link...

ORAI: Šiandien vietomis truputį palis, aukščiausia temperatūra 9–14 laipsnių šilumos

Šiandien vietomis truputį palis. Vėjas pietvakarių, pietų, 5–10 m/s, pajūryje iki 13 m/s. Aukščiausia temperatūra 9–14 laipsnių šilumos. Trečiadienio naktį vietomis, dieną daug kur palis....

Horoskopai vasario 23 dienai

AVINASNebūkite toks susirūpinęs. Visur spėsite laiku, nors kol kas tai atrodo mažai tikėtina. Jūsų intuicija pasufleruos jums, kuriems reikalams teikti pirmenybę. Tiesa, suderinti veiksmus...

Amžius – ne kliūtis fiziniam aktyvumui: maratonui besiruošiantys senjorai nubėga ir po keliasdešimt kilometrų

Pradėti aktyviai sportuoti galima ir perkopus penkiasdešimtmetį, o brandžiame amžiuje išlaikyti puikią savijautą padeda kasdien priimami sveikatai palankesni sprendimai – tuo įsitikinę artėjančiam „Rimi...

„Sodros“ išmokos birželį: ką reikia žinoti

Birželio mėnesį dalis senjorų sulauks didesnių pensijų, daugiau gyventojų pasieks nedarbo išmokos, tačiau baigiantis mokslo metams ir nelikus apribojimų veikti ugdymo įstaigoms, ligos išmokų mokėjimas bus baigiamas daugeliui tėvų, kurie iki šiol namuose prižiūrėjo...

Dovaną priimti ar mandagiai atsisakyti?

Priimdami draudžiamas dovanas viešojo sektoriaus atstovai kelia visuomenei abejonių savo veiklos skaidrumu. Kada dovaną ar paslaugą galima priimti, o kada ne – tokias rekomendacines gaires pateikė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Jos rengtos vadovaujantis...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS