0.8 C
Ignalina
2024 / 04 / 19

Tinka vietoje svogūnų, o anksčiau kainavo brangiau nei NT: 5 netikėti faktai apie tulpes

Ar jau skaitėte?

Artėjanti kovo 8-oji, Moters diena, yra neatsiejama nuo pavasario simboliu tapusių tulpių. Tai išduoda ir pardavimų duomenys. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, tądien, lyginant su eiline diena, tulpių pardavimai šokteli net 30 kartų.

- Reklama -

„Moters diena – tikras tulpių pardavimo piko metas, jis prasideda jau šventės išvakarėse. Vis dėlto, siekdami pasiūlyti platesnę gėlių pasirinkimo įvairovę, turime ir didelį rožių, gerberų, gvazdikėlių pasirinkimą. Taip pat įvairiausių puokščių, jų kainos prasideda vos nuo pusantro euro. Moters dieną ir jos išvakarėse padidėja ne tik gėlių, bet ir saldainių, įvairiausių desertų pardavimai“, – teigia V. Budrienė.

Iliustracinė nuotrauka.

Vesta Paukštelo, prekybos tinklo „Iki“ augalų skyriaus darbuotoja, sako, kad norint tulpėmis namuose džiaugtis kuo ilgiau, reikia jas tinkamai prižiūrėti.

„Tam, kad tulpės išliktų šviežios ir kokybiškos – reikėtų jų vandenį pakeisti bent keletą kartų per dieną, geriausia ryte ir vakare. Jeigu tokios galimybės neturite, į vazą pridėkite šiek tiek ledo – tirpdamas jis aprūpins gėles nauju vandeniu, o šalta temperatūra joms padės ilgiau išlikti šviežioms. Beje, prieš merkiant tulpes į vandenį, rekomenduojama šiek tiek patrumpinti jų kotus, taip jos pasisavins daugiau vandens“, – sako V. Paukštelo ir dalijasi keliais netikėtais faktais apie tulpes.

Netikėti faktai apie tulpes

Tūkstančiai veislių. Skaičiuojama, kad pasaulyje egzistuoja net apie 3 tūkstančius tulpių veislių – pačių įvairiausių dydžių, formų bei spalvų. Pradedant tradicinėmis raudonomis ar geltonomis ir baigiant tamsiai violetinėmis ar raštuotomis.

Žiedai – valgomi. Tulpės – lelijinių augalų šeimos dalis, kuriai taip pat priklauso svogūnai ir česnakai. Ar žinojote, kad kaip ir pastarieji, tulpės yra valgomos? Tiesa, ne visos, o tik jų žiedlapiai. Kaip maisto produktas, tiksliau kaip pakaitalas svogūnams, tulpės Olandijoje išpopuliarėjo per Antrąjį pasaulinį karą, kuomet šalyje trūko maisto.

- Reklama -

Kilo visai ne iš Olandijos. Nors tulpės yra vienas iš Olandijos simbolių, jos kilo ne iš čia. Tulpės atsirado centrinėje Azijoje, vėliau buvo atgabentos į Turkiją, o Olandijoje atsirado tik apie 1560 metus.

Viena iš brangiausių gėlių. Kadaise tulpės buvo viena brangiausių gėlių. 1634–1637 metais tulpės kainavo netgi 10 kartų daugiau nei tuometinis vidutinis mėnesio atlyginimas Olandijoje. Šios gėlės buvo tokios brangios, kad jų vertė buvo didesnė už kai kurį nekilnojamąjį turtą. Šis laikotarpis vadinamas „Tulpių manija“.

Toliau auga netgi vazoje. Ar žinojote, kad tulpės gali augti netgi nuskintos, vazoje? Nuolat karpant tulpių kotelius bei keičiant vandenį, vazoje tulpės gali paaugti net 5 cm.

Gabrielė Valaitytė

TOP naujienos

Operatyviai sulaikyti keturi plėšimu įtariami asmenys

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai operatyviai nustatė plėšimu įtariamus asmenis. Keturi vyrai atsidūrė areštinėje. Artimiausiu metu bus...

Kodėl plintant COVID-19 delta atmainai net ir pajutę peršalimo simptomus turėtumėt likti namuose?

Lietuvoje vėl auganti COVID-19 atvejų skaičiui, vis daugėja ir delta atmainos atvejų. Vaistininkai įspėja, kad šios atmainos simptomus lengva supainioti su paprasčiausiu peršalimu. Sveikatos...

Savaitgalį Šventojoje – tarptautinis baikerių festivalis „Beach Bike Fest 2019“

Šį savaitgalį Šventojoje rinksis galingų motociklų gerbėjai – ketvirtadienį prasidės jau ketvirtasis tarptautinis, didžiausias Lietuvoje paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis "Beach Bike Fest 2019“....

Sjogreno ligos sindromas – tarp išsausėjusios burnos ir akių signalų

Išsausėjusi burna bei akys kartais gali būti ne tik diskomfortą kelianti būklė, bet ir į dar rimtesnes sveikatos problemas progresuojantis simptomas. Sutrikus burnos gleivinės...

Švenčių klasika tapę kepiniai – paprastai ir greitai: patarimai, kaip užmaišyti mielinę tešlą

Kūčių klasika tapę kepiniai: pyragėliai su grybais, kopūstais, daržovėmis, saldžios pynės, pyragai – visi šie kepiniai neįsivaizduojami be minkštutės mielinės tešlos. Jeigu iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad tokią tešlą virtuvės naujokams pasigaminti yra gana...

Didelė infliacija daro įtaką žmonių pasirinkimams

Nepaisant to, kad 2022 m. sausį-rugsėjį valstybės biudžeto pajamos iš akcizų buvo 3,6 proc. didesnės nei 2021 m. tą patį laikotarpį, tačiau rugsėjo mėnesio alkoholio akcizų surinkimo dinamika suteikia tam tikrą pagrindą nerimui. Lyginant...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS